SZERVEZETFEJLESZTÉS
Mit jelent számunkra a szervezeti tudatosság?
A technológiai innovációk bevezetésén és a munkatársak fejlesztésén túl az egész szervezet élhető és élvezetes működtetésére is törekedjünk. Merjük megkérdőjelezni folyamatainkat, keressünk új, jobb megoldásokat, stratégiailag gondolkodjunk és menjünk elébe a kihívásoknak. Ne féljünk a változásoktól, hanem magunk formáljuk azokat.
Ezzel a szakmai attitűddel támogatjuk partnereinket folyamataik megújításában, HR stratégiák megálmodásában és kidolgozásában.
Célunk, hogy a legmegfelelőbb megoldást megtalálva segítsük át partnereinket a szervezetet érintő átalakulásokon, változásokon.
FELMÉRÉS – Lássuk tisztán szervezetünket!
Akárhova is induljunk, az útvonalterv készítéséhez elengedhetetlen, hogy tudjuk, hol vagyunk. A szervezeti szintű fejlesztések előtt a felmérés olyan, mint egy helymeghatározás. Felmérjük a kiinduló állapotot: a szervezet folyamatait, erőforrásait vagy a munkatársak kompetenciáját, melyek alapján partnerünkkel együtt gondolkodva kialakítjuk a fejlesztési tervet, a szervezet céljainak elérésért.
SZERVEZETI FELMÉRÉS
Segítségével olyan jellegzetességeket láthatunk meg, melyek a hétköznapok során a szervezeten belülről nem érzékelhetők. A felméréseken a csapat visszajelzésére épülő objektív módszereket alkalmazunk, így partnereink valid, konkrét és aktuális képet kapnak a szervezetről.
Minden felmérés, ami a valós helyzetet tükrözi, indikálja és katalizálja a fejlődési folyamatokat. A megszerzett új tudás elindítja a változást, amely a szervezet eredményesebb, egészségesebb működéséhez vezet.
KOMPETENCIA FELMÉRÉS
A stratégiai HR működésben alapvető fontosságú a munkatársak kiválasztása, értékelése, motiválása és fejlesztése, melyhez elengedhetetlen annak tudatosítása, hogy milyen kompetenciákra van szükség a szervezetben.
Mindezek megvalósításának részeként kiemelten fontos a vezetők, kulcsmunkatársak és a tehetségek kompetenciáinak ismerete és fejlesztése.
Milyen módszerekkel készítünk pillanatképet a szervezetről?
Hálózatkutatás alapú, online szervezeti felmérés
Elégedettség felmérés
Vezetői interjúbeszélgetések
Kulcsmunkatársi interjúk
(Fókusz)csoportos felmérések
Megfigyelés (vezetői működés on the job megfigyelése)
Szervezeti dokumentumok elemzése
A felmérés során kapott pillanatképet értékeljük és használjuk alapul a fejlesztések megtervezéséhez.
A felméréseket komplex módszertannal és változatos eszközökkel támogatjuk
Assessment és Development Centerek megtervezése és lebonyolítása
Kompetenciamérés gamifikált módszertannal
360 fokos felmérés
Viselkedést és személyiségszerkezetet mérő tesztek
Videóinterjú felmérés
MILYEN EREDMÉNYEKET HOZHATNAK A FELMÉRÉSEK?
Ha a szervezet ismeri saját, meglevő erőforrásait, akkor képes tudatosan, jól használni azokat
A szervezeti felmérés során olyan problémák kerülhetnek a felszínre, amelyek a hétköznapokban nem láthatók
Fejlesztési projekteket a hiányzó kompetenciákra, szervezeti forró pontokra lehet építeni
360 fokos felmérés mentén egységes irányba lehet fejleszteni a vezetői teameket
Olyan összefüggéseket, mintázatokat mutatnak meg, melyek segíti a fejlesztési projektek priorizálását: milyen akcióval tudunk sokak számára jelentős segítséget nyújtani?